Különfélék

Én unitárius vagyok
En_unit_vagyok
 
Képtár - Zsíros kenyeres találkozó mackókkal
DSC01115_1
 
panoráma a templomunkról
ajtoKattintson a képre
 
Személyi jövedelemadó 2%-a
2
Adományozza személyi jövedelemadója 2%-át egyházközségünknek.
A fenti körre kattintva a megfelelő űrlapot nyomtathatja ki.
 
Istentiszteletek

istentisztelet

• Minden vasárnap délelőtt 11 órától, a belvárosi unitárius templomban.

• Az istentiszteletek közben a gyerekek vasárnapi iskolás tevékenységen vehetnek részt. 

 
Zsíroskenyeres találkozó - beszámoló
 
Irodaszolgálat

Hétköznaponként, 9 és 16 óra között, az egyházközség irodájában (Brassai S. utca 6/1. szám) 

 

 
Én unitárius vagyok

Pályázati hirdetés Kolozsváron tanuló unitárius diákok számára

En_unit_vagyokA Kolozsvár-Belvárosi Unitárius Egyházközség és a Gondviselés Segélyszervezet, Én unitárius vagyok címmel, pályázatot hirdet Kolozsváron tanuló, I–XII. osztályos, unitárius diákok számára. A pályázatot három korcsoportban hirdetjük meg, a következ?k szerint:

1. Az I–IV. osztályos diákok a kerek k? története, vagy a vallásszabadság törvényének kihirdetése témákban nyújthatnak be rajzokat és festményeket. 

2. Az V–VIII. osztályos diákok a másság elfogadása, vagy a vallásszabadság témakörben nyújthatnak be bármilyen irodalmi (költemény, novella, esszé, jelenet stb.) alkotást. A benyújtott munkák nem haladhatják meg az öt gépelt oldalnyi terjedelmet. 

3. A IX–XII. osztályos diákoktól bármilyen, önállóan elkészített m?vészeti alkotást (pl. grafika, festmény, rajz, plasztika, irodalmi alkotás, fotó, film, önállóan írt zenem? stb.) elfogadunk, amelyek az unitárius vallás hitelveit mutatják be, vagy általában az unitárius szellemiség megélésér?l szólnak.

Egy személy csak egyetlen pályázatot nyújthat be.

Mindhárom kategóriában három díjat osztunk majd ki, pontosabban egy-egy 300 lej érték? els? díjat, 200-200 lej érték? második díjat, valamint 100-100 lej érték? harmadik díjat.

Az elbírálás rendjén, az általános m?vészeti szempontok mellett, a következ? kritériumok kiemelt jelent?séggel bírnak majd: kreativitás, önállóság, tehetség, az V–XII. osztályos diákok esetében pedig az unitárius hitelvek ismerete, azoknak a megértése.

 

A pályázatokat a Kolozsvár-Belvárosi Unitárius Egyházközség irodájában várjuk hétköznaponként 9–14 óra között, legkés?bb 2013. február 1., déli 12 óráig. A pályázatokat postai úton is el lehet juttatni. A leveleket a 400104 Kolozsvár / Cluj-Napoca, str. Brassai Sámuel utca, nr. 6. szám címre kell küldeni.

További részletek a 0740974060 (Rácz Norbert) telefonszámon kaphatók.